Haber

MHP Denizli İl Başkanı: Şehirler depreme hazırlıklı olmalı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, “6 Şubat depreminin bize verdiği en önemli mesaj, şehirleri başta deprem olmak üzere doğal afetlere karşı dayanıklı ve hazırlıklı kılmaktır.”

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremin yarattığı büyük yarayı Türk milletinin sarmaya çalıştığını belirten MHP İl Lideri Yılmaz, “Ülkemiz tam 1 yıl önce son yüzyılın en şiddetli depremiyle karşı karşıya kaldı. 6 Şubat 2023 Pazartesi günü Türkiye çok acı bir sabaha uyandı. Türkiye, Kahramanmaraş merkezli 7.8 ve 7.7 büyüklüğünde iki depremle sarsıldı. Depremde binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti, on binlerce insanımız hayatını kaybetti. Vatandaşlar yaralandı, evlerini kaybetti.Depremin izlerinin silinmeye, yaraların sarılmaya çalışıldığı bu günlerde hiçbirimiz 6 Şubat tarihini unutmadık. Yüzyılda “Zor zamanları dayanışma içinde aşmaya çalışıyoruz. İnşallah el ele, gönül gönüle çalışarak, dayanışma ve kardeşlik ruhuyla depremzede kardeşlerimizin yaralarını saracağız” dedi.

“Şehirlerimiz afetlere hazır olmalı.

On binlerce insanı sevdiklerinden ayıran depremin tüm ülkeyi derinden etkilediğinin altını çizen Önder Yılmaz, “Kaybettiklerimizin acısı hala kalbimizde ve bu acı hiçbir zaman dinmeyecek. Verilen en değerli mesaj” 6 Şubat depremi bizim için şehirlerin başta deprem olmak üzere doğal afetlere karşı dayanıklı ve hazırlıklı hale getirilmesidir.MHP’nin yerel için benimsediği ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışıyla yaşanabilir ve güvenli şehirler inşa edeceğiz. Hükümetlerimiz olarak olası deprem ve doğal afetlere karşı kentsel dönüşüme, toplanma alanlarına ve binaların denetlenmesine önem vereceğiz. 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, geride kalanlara sabır diliyorum. arka. Allah bir daha kimseye 6 Şubat’ı yaşatmasın” dedi. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu