Haber

İBB Başkanı İmamoğlu, merak edilen soruyu yanıtladı: Başkan olacak mısınız?

Cumhuriyet Halk Partisi merakla beklenen toplantısını dün İstanbul’da gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu’nun toplantıya “Her şey çok güzel olacak” diyerek başlaması adaylık konusunda gözleri bir kez daha İmamoğlu’na çevirirken, bugün yeni gelişmeler yaşandı.

EŞİYLE KİTAP FUARINA KATILDI

Koronavirüs nedeniyle en son 2019 yılında düzenlenen TÜYAP Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, bu yıl 39. kez kitapseverlerin beğenisine açıldı. Fuarın ikinci gününde büyük ilgi gören fuara İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Dilek İmamoğlu katıldı. İmamoğlu çifti kitap fuarında stantları gezdi. Fuara katılanlarla fotoğraf çektiren Ekrem İmamoğlu, yazar Yekta Kopan moderatörlüğünde Dilek İmamoğlu ile söyleşiye katıldı.

“CUMHURBAŞKANI OLACAK MISINIZ?” SORUNU CEVAPLA

Röportajda konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, seyircilerin “Cumhurbaşkanımız olur musun?” sorusuna “Allah bilir” yanıtını verdi.

“ÇOCUKLAR OKUSUN DİYE ÇALIŞIYORUZ”

Röportajda yaptığı konuşmada Cumhuriyetin 100. yılına çok iyi hazırlandıklarını belirten İmamoğlu, “Cumhuriyetin 100. yılını anlatan 15 ciltlik bir kitap geliyor. Yaklaşık 2,5 yıldır çalışıyoruz. Yine çok özel, 2 ciltlik bir Lozan kitabı geliyor. Bu kitaplar 2023 yılında basılacak. “Cumhuriyetimizin 100. yılında İstanbullulara hediye edeceğimiz eserler olacak. İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin her köşesinde çocukların okuması için büyük çaba harcıyoruz.” Öte yandan Dilek İmamoğlu da İBB yayınlarının bulunduğu standı ziyaret ederek kitap imzaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu