Ekonomi

BYND Cannasoft halka arzda 7 milyon dolar elde etti

ASHKELON, İsrail ve VANCOUVER, British Columbia – Entegre bir yazılım ve kenevir şirketi olan BYND Cannasoft Enterprises Inc. (NASDAQ:BCAN) (CSE:BYND), ücretler ve masraflardan önce yaklaşık 7 milyon dolar toplayarak halka arzı başarıyla tamamladı. Arz, her biri bir adi hisse veya bir adi hisse satın almak için önceden finanse edilmiş bir varant, bir Seri A Varantı ve iki Seri B Varantından oluşan 116.666.667 birimi içeriyordu.

Birimlerin her biri 0,06 $ olarak fiyatlandırılırken, önceden fonlanmış varantlar 0,0599 $ olarak belirlendi ve hemen kullanılmasına izin verildi. Hisse başına 0,09 $’dan kullanılabilen A Serisi Varantlar ve hisse başına 0,102 $’dan kullanılabilen B Serisi Varantlar, sırasıyla ihraçtan sonraki 30 ve 60 ay boyunca geçerlidir.

Arzın tek kaydi yöneticisi olan Aegis Capital Corp. şirketine fazla tahsisatları karşılamak üzere 45 günlük ek menkul kıymet satın alma opsiyonu tanınmış olup, bu opsiyon Perşembe günü 52.500.000 adet A Serisi ve B Serisi Varant satın alarak kısmen kullanılmıştır.

Elde edilen net gelir genel kurumsal amaçlar ve işletme sermayesi için ayrılmıştır. Bu hamle, şirketin tıbbi kenevir endüstrisine özel yeni bir CRM platformu geliştirme ve yasal onayları bekleyen, kadın sağlığı için patent bekleyen bir tedavi cihazı olan EZ-G cihazını potansiyel olarak ticarileştirme stratejisinin bir parçasıdır.

BYND Cannasoft’un portföyünde, küçük ve orta ölçekli işletmeler için çeşitli iş fonksiyonlarını optimize etmeyi amaçlayan bir yazılım olan “Benefit CRM” bulunmaktadır. Şirket, tıbbi kenevir sektöründe adımlar atmak için CRM yazılımındaki yirmi yıllık deneyiminden yararlanıyor.

Halka arz, SEC tarafından 11 Mart 2024 tarihinde tescil beyanının yürürlüğe girmesini takiben SEC’in web sitesinde dosyalanmış ve mevcut olan bir prospektüs aracılığıyla gerçekleştirilmiştir. Bu halka arzın tamamlanması bir basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu