Haber

Başkan Tekin’den TÜBİTAK 2204-A projesine tam destek

Pazaryeri Gündem / BİLECİK (İGFA) –Bilecik Borsa İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Emrah Urhan ve Müdür Yardımcısı Kübra Bilik Demirel, Belediye Başkanı Zekiye Tekin’e yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Proje detaylarında planlanan araştırmalar Pazaryeri ilçesinde şerbetçiotu yetiştiriciliği, şerbetçiotu üzerine araştırmalar ve çeşitli laboratuvar çalışmalarını içerirken, Pazaryeri çömlekçiliğinin ve yerel katma değerli eserlerin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapılması ve Pazaryeri ilçesinin Turizm – Kültür Kenti haline dönüştürülmesi amaçlanıyor. Bilecik’in merkezi.

TÜBİTAK 2204-A Araştırma Projelerinde sunulması hedeflenen çalışmaya belediyenin tam destek verdiğini kaydeden Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, “Gençlerimizin ufuk genişletici çalışmalarına her zaman destek oluyoruz… Özellikle bilimle harmanlanmış çalışmalara.” Güzel ilçemizin bir adım daha ileri gitmesi için eğitimle şekillenen, bizi daha da keyifli kılan” dedi. …” Önder Tekin, Bilecik Borsa İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ederek Pazaryeri ilçesinde yapılacak tüm çalışmalarda yanlarında olacaklarının sözünü verdi.

susurluk-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu