Haber

Murat Kurum: İstanbul’un gerçek gündeminden kaçıyorlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanlığı adayı Murat Kurum, “Mevcut yönetim hâlâ İstanbul’un gerçek gündeminden kaçarak halkımızın zamanını çalmaya devam ediyor. Bir tek spor salonunu bile açamadınız. Kadıköy’de tarla, hayvan bakım merkezi kurmadınız, yeşil alan yapmadınız.” “, trafiği yönetemediniz, bir evi bile yenileyemediniz.” söz konusu.

Kadıköy’de bir otelde düzenlenen “STK Temsilcileri-Kanaat Önderleri Toplantısı”na katılan Kurum, İstanbul’un acil çözüm gerektiren iki temel sorunu olduğunu söyledi: trafik ve deprem.

Kurum, Söğütlüçeşme-Gayrettepe-İncirli metro hattının projelerini tüm detaylarıyla hazırladıklarını belirterek, “İnşallah ilk olarak Söğütlüçeşme’den metroya binen kardeşimin de dahil olacağı bu projenin sürecini başlatacağız. 1 Nisan sabahından itibaren Boğaz’ın altından geçerek Beylikdüzü’ne kesintisiz yolculuk yapacağız.” dedi.

Anadolu’yu kesintisiz olarak Avrupa’ya bağlayarak insanların trafik sıkıntısına son vermek istediklerini belirten Kurum, İstanbul’da toplu ulaşımı güçlendirirken alternatif yollar da açarak 2 yakasında 2 büyük tünel projesi yapacaklarını söyledi.

Toplam 122 kilometreye ulaşacak bu tünellerle İstanbul’un merkez bölgelerindeki trafiği yer altına alacaklarını belirten kurum, “Yeni Sahra ile Bostancı arasındaki 10 kilometrelik tünellerimize hemen başlayacağız ve projemizi de yer altına alacağız. Yeni Sahralı kardeşlerimiz Bostancı sahiline kesintisiz ulaşacak.” dedi.

Kadıköy-Tuzla güzergahındaki D-100 karayolunda trafiğin sabah, öğle ve akşam saatlerinde sıkıntıya girdiğini belirten Kurum, yapacakları yan yol düzenlemeleriyle yoğunluğu azaltıp Kadıköylüleri rahatlatacaklarını belirtti. burada yap.

“22 yılda dev taşımacılık hizmetleri sağladık”

22 yılda İstanbul’da büyük ulaşım hizmetleri sunduklarına işaret eden Kurum, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi devrimimizden sonra bu yapıların çevresine yeterli ulaşım yatırımları yapılmadı. Söğütlüçeşme ve Rıhtım Meydanı’ndaki trafiğin sebebi de bu. Bu konuyla ilgili de harekete geçeceğiz.” söz konusu.

Buradaki trafiği yer altına alacakları bilgisini paylaşan kurum, “Çocuklarımızın, kadınlarımızın, vatandaşlarımızın trafikten arındırılmış o bölgede vakit geçirecekleri, kardeşlerimizin yeni meydanını Kadıköy’den Kadıköy’e inşallah kazandıracağız. yemyeşil ağaçları, sarı-lacivert manzarası. İnşallah çok yakında oradaki sınır müjdesini de vereceğiz.” “Haydarpaşa’da yapılacak Anadolu Yakası’nın en büyük, en görkemli kültür merkezi ve sanat merkeziyle birleştireceğiz.” Şeklinde konuştu.

Kadıköy’ü Üsküdar Kız Kulesi ve Üsküdar Meydanı’nın bulunduğu aksa bağlayacaklarını belirten Kurum, bu projeyi çok yakında detaylı olarak İstanbulluların beğenisine sunacaklarını belirtti.

Kurum, Kadıköy’ün eski mahalleleri Rasimpaşa, Osmanağa ve Caferağa’da büyük bir dönüşüm projesi başlatacaklarını açıkladı.

60 bin vatandaşı doğrudan ilgilendiren Fikirtepe dönüşüm projesine değinen Kurum, dünyanın neresine giderseniz gidin bu kadar büyük bir dönüşüm projesini tek bir alanda göremezsiniz dedi.

“Bu irade Cumhur İttifakının iradesidir. Bu irade, ‘Yapırsa AK Parti de yapar.’ Bu anlayışın tezahürüdür.” Kurum, Fikirtepe’de durmuş olan kentsel dönüşüm projesini hızlı bir şekilde tamamladıklarını, diğer durmuş, atıl ve bakımsız projeleri de hızla hayata geçireceklerini belirtti.

Kurum, Kadıköy’de öğrenciler için yeni yurtlar, gençlik merkezleri ve kütüphaneler inşa edeceklerini vurguladı.

“İstanbullu neyin ne olduğunu biliyor”

5 yılda hem ilçede hem de İstanbul’da çok zaman kaybettiklerinin altını çizen Kurum, şöyle konuştu:

“Mevcut yönetim hala İstanbul’un gerçek gündeminden kaçarak halkımızın zamanını çalmaya devam ediyor. Kadıköy’de bir tek spor sahasını bile açamadınız. Hayvan bakım merkezi kurmadınız. Yapmadınız.” Yeşil alan, trafiği yönetemediniz, çocuk odasını bile yenilemediniz, yine de bir şey yok” dedi. söz konusu.’ hayır ‘Hükümetin yaptığı buydu.’ Dostum sen başkan yardımcısı adayıydın, cevabını 28 Mayıs’ta aldın. İstanbul dışında her türlü gündemi takip ediyorsun. 28 Mayıs’ta milletin mührünü gördünüz. Bırakın bu uydurma gündemleri, maskeli pazarlıkları ve sözde popülizmi. Artık aklınız ve fikirleriniz hep İstanbul’un dışında. “

İstanbulluların bunu 5 yıldır gördüğünü belirten Kurum, şöyle devam etti:

“Artık İstanbul’a dönün, İstanbulluların yanına dönün diyoruz. İstanbul’a dönün, aynaya bakın ve kendinizle yüzleşin. ‘Ben bu millet için, İstanbul için 5 yılda ne yaptım?’ Kendinize şunu sormalısınız: “Metro ağları yapacağım, yeşil alanlarla donatacağım.” Bu sözlerin hiçbirinin gerçekleşmediğini göreceksiniz. Üzgünüm yönetemediniz, yönetemezsiniz. Yapamayacaksınız.’ 31 Mart’tan sonra böyle bir fırsatımız yok. ‘Bor pazarı geçti’ diyorlar, o pazar geçti, İstanbullular neyin ne olduğunu biliyor. Biz bunları söylüyoruz. “Ama bir kulağımızdan giriyor, diğerinden çıkıyor. İstanbul’un imkanları ve gücü heba olmaya devam ediyor.”

“Bugün Kadıköy’de bir tek kapalı spor salonu bile yapılmadı”

Mevcut CHP İBB yönetiminin ve ilçe belediyesinin Kadıköy’ü kaderine terk ettiğini, verdiği sözleri tutmadığını belirten Murat Kurum, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugün Kadıköy’de tek bir kapalı spor salonu bile yok. Acıbadem’de 7 yıl önce yapımına başlanan spor salonu artık tamamen atıl durumda ve çürümeye terk edilmiş durumda. Hayal edebiliyor musunuz? 50 amatör spor kulübümüz var. Kadıköy’de. Bir tanesi futbol. Alanı var ama bir tane bile spor kompleksi yok. CHP ilçe belediyesi yıllar önce gösterinin temelini attı ama inşaatı hala devam ediyor, tamamlanamıyor. AK Parti’nin yönettiği ilçelere hizmet vermiyorsunuz, bunu anlıyoruz. Yıllardır yönetimi size veren Kadıköy için en azından elinizi vicdanınıza koyun. “Gelin Kadıköy’ümüze yakışmayan bu bakış açısını değiştirin.” , mümkün olan en kısa sürede.”

CHP yönetimine 4 sorularının olduğunu belirten Kurum, “Kadıköylü hayvanseverlere verdiğiniz sözler neden tutulmadı? Şu ana kadar neden hayvan bakım evleri ve tedavi merkezleri yapmadınız? Söz verdiğiniz 21 kreş nerede?” Annelerimiz mi? Söz verdiğiniz yeşil alanlar nerede? İnanın bunlar sözde çevreciler. Kalamış Parkı’nda ‘düzenleme yapacağız’. “Kadıköylüler gördü, orada güzel ağaçlarımızı bile kestiniz.” .

Kurum, yeşil alan katliamına sessiz kalmayacaklarını, Kalamış Parkı dahil her boş alanı milletle birlikte yeşillendireceklerini belirterek, “İnanıyorum ki Kadıköy halkı da bunun hesabını verecek. Bu ihmalden ve sandıktaki bu çevre katliamlarından dolayı.” değerlendirmesini yaptı.

Programa Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, AK Parti İstanbul Milletvekili Nurettin Alan, Cumhur İttifakı Kadıköy Belediye Başkanı adayı Veli Arslan ve sanatçı Uğur Işılak da katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu