Haber

Minik sporcular ilk madalyalarını aldı

Şehitkamil Belediyesi Temel Jimnastik ve Klasik Çocuk Oyunları Yaz Oyunları SporAkademide eğitim gören minik öğrencilere ömür boyu sportutkuyu aşılamak için ilk madalyalarını verdi.

Çocukları erken yaşlarda sporla tanıştırmak ve olumlu davranışlarını hayatları boyunca sürdürmelerini sağlamak amacıyla Temel Jimnastik ve Geleneksel Çocuk Oyunları faaliyetlerine büyük önem veren Şehitkamil Belediyesi, düzenlediği programda minik jimnastikçilere ilk madalyalarını takdim etti. Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde.

Minik sporcuların büyük keyif aldığı törende; Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Törende Kulüp Lideri Hüseyin Rahmi Açıkkol ile çok sayıda antrenör ve sporcu velileri hazır bulundu.

“Tematik Eğitim modeli devam ediyor”

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, programda yaptığı konuşmada Temel Jimnastik ve Klasik Çocuk Oyunları Spor Akademisi’nde tematik antrenman modelini hayata geçirdiklerini belirterek, çocukların çok yönlü gelişimine katkı sağladıklarını belirtti. Lider Fadıloğlu, “Temel Jimnastik ve Klasik Çocuk Oyunları Yaz Sporları Akademisi büyük özveri gerektiren çalışmalarla doluydu. Tematik antrenman modeli sporcularımıza yaz döneminde keyifli bir deneyim yaşatmanın yanı sıra çok yönlü gelişimlerine de katkı sağladı. Bunun disiplin, özgüven, grup ruhu gibi maliyetleri de içerdiğini sporcularımıza bir kez daha aktardık.Şehitkamil Belediyesi olarak bu tür spor programlarına destek vermeye ve genç nesillerimizi sporla buluşturmaya devam edeceğiz.İlk madalyalar Minik sporcularımızın kazandığı galibiyetler, gelecekteki başarılarının sadece başlangıcıdır.”Programların onlara kalıcı olarak spor yapma alışkanlığı kazandırdığına inanıyoruz. Sporun ve sağlıklı yaşamın bedelini çocuklarımıza her fırsatta anlatmalıyız. Programa gösterdikleri ilgiden dolayı minik sporcularımıza ve değerli velilerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Onların başarısı geleceğin sporcularına ilham kaynağı olacaktır.” – GAZİANTEP

taskopruhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu