Haber

Kayseri Kocasinan’da kentsel dönüşüm mutluluğu

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi’nin yürüttüğü Kentsel Dönüşüm Projelerinin mutluluğa dönüştüğünü vurguladı.

Kocasinan Belediye Meclis Salonu’nda yapılan kura çekimine katılan Önder Çolakbayrakdar, vatandaşların ilgi ve sempatisiyle karşılaştı. Özellikle çocuklara ilgi duyan Önder Çolakbayrakdar, Yunusemre’de kentsel dönüşümün Haziran 2015’te başladığını hatırlatarak; “Yunusemre kentsel dönüşüm alanında hak sahiplerine taahhüt ettiğimiz tüm konutlar bu son kura ile tamamlanacak. Yeni yuvalarında sağlıkla huzurla oturmak nasip olsun. Yunusemre kentsel dönüşümü 2015’ten beri devam eden bir süreç. 2016 Ağustos’ta ilk vatandaşla anlaşma yaptık. Zamanla vatandaşlarımızın olağanüstü güveni, güveni ve inancıyla bugünlere geldik.

2017 yılında gecekonduların yıkılmasıyla birlikte 2018 Mart ayında burada inşaat faaliyetlerine başladık. 2020 yılı başında da ince inşaat ihalelerine başladık. Pandemiye ve tüm zorluklara rağmen ince inşaat işlerini yıl sonuna kadar bitirdik. Müteahhitlere verilen süreye rağmen 9 ay önce tamamlandı. Bu noktada müteahhitlere teşekkür ediyorum. 336 dairemizin konutlarını pandemi kuralları ile noter huzurunda belirledik ve tapularını dağıttık. Şimdi de son kura ile hak sahiplerinin konutlarının yerlerini belirliyoruz. Sadece konut üretmiyoruz, bölgenin ve şehrin ihtiyaçlarına hitap eden, Kayseri’ye değer katacak çalışmaları da hayata geçiriyoruz. Her zaman söylediğim gibi ‘Kentsel dönüşüm bizim için en önemli toplumsal dönüşümdür’. Dönüşümle birlikte geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza yeni ve konforlu bir şehirde yaşayabilecekleri alanlar sunacağız. Çabalarımız çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sağlamak için” dedi.

Konuşmaların ardından Lider Çolakbayrakdar kura çekmeye başladı ve ilk kurayı çocuklara çektirdi. 8. Noter huzurunda şeffaf ve objektif bir şekilde kura çekimi yapıldı. Yapılan kura ile hak sahiplerinin konutlarının yeri kesin olarak belirlendi. Çekilişe katılan vatandaşların heyecanlı ve keyifli olduğu görüldü.

Konutlar için şeffaf bir şekilde kura çektiklerini belirten hak sahipleri, Başkan Çolakbayrakdar’a dua ederek memnuniyetlerini dile getirdiler.

koskajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu