Haber

İnegöl’de 1 Yılda Toplanan Pil 2 Günde Toplandı

İnegöl Belediyesi’nin 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlediği kampanya kapsamında, öğretmenlerine ikram kazanmak için adeta birbirleri ile yarışan öğrenciler 1 yılda toplanan atık pili 2 günde toplayarak İnegöl Belediyesine teslim etti. 441 kg atık pil toplandığı açıklandı.

Bir yandan hizmet seferberliğini sürdürürken bir yandan da toplumsal farkındalık çalışmalarıyla kentin gelişimine katkı sunan İnegöl Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü için özel bir kampanya düzenledi. Kampanya kapsamında en fazla atık pil toplayan 3 sınıfın öğrencileri ismine öğretmenlerine Akıllı Saat ikram edileceği duyuruldu. Kampanya, İnegöl ismine adeta bir rekorla sonuçlandı.

ÖĞRENCİLER YARIŞTI, KAZANAN ETRAF OLDU

Kampanyanın duyurulmasının akabinde, piller 21-22 Kasım tarihlerinde İnegöl Belediyesi Tahlil Merkezine teslim edilmeye başlandı. 2 günde toplam 33 sınıf en fazla pili toplayıp öğretmenlerine ikram kazanmak için kıyasıya bir rekabete girdi. Pillerin toplanmasının akabinde 24 Kasım Perşembe günü sonuçlar İnegöl Belediyesi toplumsal medya hesaplarından duyuruldu. 2 günde 441 kg pil toplandığı görüldü. Öğrencilerin öğretmenler için yarıştığı, tıpkı vakitte atık pilleri geri dönüşüme kazandıran bu kampanya ile etraf ismine da kıymetli bir adım atılmış oldu. Olağan devirde 1 yıl üzere bir müddette toplanan 441 kg pil, bu kampanya ile 2 günde toplanmış oldu.

KAZANAN SINIFLAR MUHAKKAK OLDU

Yarışmada en fazla pil toplayan sınıf, öğretmenleri Songün Türkyılmaz için yarışan ve 52,639 kg atık pil toplayan Müşerref Muzaffer Samda İlkokulu 2F sınıfı oldu. Öğretmenleri Gül Taş için yarışa katılan İshakpaşa İlkokulu 1L sınıfı öğrencileri 52,625 kg ile ikinci olmayı başarırken, öğretmenleri Buse Er için atık pil toplayan Gaziosmanpaşa İmam Hatip Ortaokulu 6A sınıfı öğrencileri ise 36,75 kg pil ile kampanyaya katkı verdi. Dereceye giren sınıfların öğretmenlerine mükafatların protokol üyeleri tarafından takdim edileceği açıklandı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu