Ekonomi

Global Ports, Alicante ile sözleşme imzaladı

Global Liman İşletmeleri (GPH), Alicante Kruvaziyer Limanı’nı 15 yıllığına işletmek üzere sözleşme imzaladığını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) duyurdu.

Açıklamaya göre, Global Yatırım Holding’in iştiraki ve dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi Global Ports Holding’in (GPH) %80 hisseye sahip olduğu konsorsiyum, İspanya’daki Alicante Kruvaziyer Limanı’nın işletilmesi için imtiyaz sözleşmesi imzaladı. 15 yıl için. Operasyonların 31 Mart 2023’te, Global Liman İşletmeleri’nin (GPH) mali yılının sonunda gerçekleşmesi bekleniyor.

2 milyon euroluk yatırım planlanıyor

İmtiyaz sözleşmesine göre GPH, kruvaziyer terminalinin yenilenmesi ve modernizasyonu için 2 milyon avroya kadar yatırım yapmayı planlıyor. .

İspanya’nın doğu kıyısındaki en çok talep gören ve büyüyen kruvaziyer destinasyonlarından biri olan Alicante Yolcu Limanı, güçlü havalimanı bağlantısıyla yılda 100 binden fazla yolcuyu ağırlıyor.

Port sayısı 26’ya yükseldi

Akdeniz Havzası’ndaki paylarını yüzde 40’a çıkardıklarını açıklayan Global Yatırım Holding ve Global Liman İşletmeleri İcra Kurulu Başkanı Mehmet Kutman, “Dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi olarak portföyümüzdeki liman sayımız 26’ya yükseldi. Alicante Yolcu Limanı. Her limanımızda afet bölgesine yardım toplamaya çalışıyoruz. Portföyümüzü büyütmek için adımlarımıza hız kesmeden devam ederek dünyanın farklı coğrafyalarında 25-30 limanı takip ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu