Teknoloji

Game Pass’e 14 Günlük Abonelik Hediyesi ‘Arkadaşını Öner’ Geldi

İngiltere’nin 69 milyar dolarlık Activision satın alımını reddetmesinin ardından Microsoft’un oyun dünyasındaki ayağı Xbox’ın geleceği hakkında endişeler yükselmeye başladı. Activision, Xbox’a özel oyunlar için bir Sony rakibi kurtuluş yoluolarak görüldü

Ayrıca Activision oyunlarının Xbox Game Pass’e gelmesini bekleyen birçok kişi şimdiden platforma üye oldu. Naturel Antlaşma’nın suya düşme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu haberinin ardından bugün bazı üyeler Microsoft’tan üyeliklerini iptal etti. yeni bir kampanya ileTedbir geldi.

Bir arkadaşını Xbox Game Pass’e davet edenler için 14 günlük ücretsiz Game Pass:

Microsoft, Xbox Game Pass arkadaş tavsiye programını duyurdu. Oyuncu başına yeni programla Game Pass’e en fazla 5 arkadaşının katılmasına izin veren oyuncular 14 günlük ücretsiz Game Pass aboneliğikazanacak.

Ücretsiz Game Pass aboneliği ile ücretli Game Pass aboneliği arasında rastgele bir fark olmayacaktır. Normal kurallar çerçevesinde Game Pass ile yapılabilen ve oynanabilen her şey ücretsiz üyelik ile de yapılabilmektedir.

Arkadaş tavsiyesi, şimdilik Türkiye’de mevcut değil…

Arkadaş tavsiye programından yararlanmak isteyen Türk oyunculara da kötü bir haberimiz var. Yeni Kampanya, Arjantin, Rusya ve Türkiye hariç tüm ülkelerdehazır.

Kampanyanın yakın zamanda Türkiye’de de kullanıma sunulabileceğine dair herhangi bir ipucu paylaşılmadı. Gelir, muhtemelen gelmez. Ama gelmesini umuyoruz.

Elbette bu durumun arkasında yatan sebep Xbox Game Pass abonelik fiyatının diğer ülkelere göre dolar bazında çok düşük olması olabilir. Bu nedenle asıl gelirini elde edemeyen Microsoft, küçük de olsa gelirini kaybetmemek adına bu kampanyayı Türkiye’de yayınlamamış olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu