Haber

Filistin Devlet Başkanı Abbas: “Yeni İsrail hükümetini hepimiz yüzüstü bırakmalıyız”

Filistin Devleti Lideri Mahmud Abbas, ülkedeki “sert aşırılık yanlılarının” katılacağı yeni İsrail hükümetinin başarısız olması için çalışmaları gerektiğini belirtti.

Filistin resmi haber ajansı WAFA’nın haberine göre Abbas, Ramallah kentindeki Cumhurbaşkanlığı Merkezi’nde Fetih Hareketi Devrim Kurulu 10. Dönem Toplantısı’nın açılışında bir konuşma yaptı.

Yeni İsrail hükümetine karşı çıkmanın gerekliliğine değinen Abbas, Filistinlilerin haklarına ve birliklerine sadık kalmalarını ve direnişe destek vermelerini istedi.

Değişim sürecine dikkat çeken Abbas, “Dünyada ve bölgede yaşanan değişimler neticesinde çok zorlu ve hassas bir süreçten geçiyoruz. Bu süreç, halkımızın tüm evlatlarına, yöneticilerine ve herkesin sorumluluğundadır.” Filistin davasının birlik içinde, omuz omuza olmasını destekleyenler.” söz konusu.

İsrail’de kurulacak yeni hükümetle ilgili görüşlerini paylaşan Abbas, “ülkedeki en sert aşırılık yanlılarının yeni kabineye katılacağına” dikkat çekti. Abbas, “Bu hükümetten daha fazla ihlal, saldırı ve suç bekliyoruz. Bu yüzden hepimiz bu hükümete topluca karşı çıkmalı, onu ifşa etmeli ve başarısızlığı için çalışmalıyız.” dedi. sözlerini kullandı.

Abbas, medya, siyaset ve diplomasi alanlarında çalışmanın değerine işaret etti. Filistin telaffuzuyla çelişen İsrail telaffuzuna karşı çıkılması gerektiğini ifade eden Abbas, uluslararası örgütlerde yer almak için çabalarını sürdüreceklerini ve tam üyelik için yeniden Birleşmiş Milletler’e gideceklerini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu