Ekonomi

Erdoğan: Gazze için biz de isyan içerisindeyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakırköy Atatürk Havalimanı alanında toplananlara hitap ediyor.

Erdoğan’ın açıklamasından öne çıkanlar şöyle:

– Yarın Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümünün sevincini, bugün de Gazze için yürek ateşimizi tüm dünyaya haykıracağız.

– Ufuklarımızın uzandığı her yerde gönüllerini ve gözlerini bize çeviren kardeşlerimizin kaygılarından rahatsız olduğumuz gibi, Gazze için de yükselişteyiz.

‘Yazıklar olsun sana’

– Maalesef ülkemin siyasetçileri arasında Hamas’ı Netanyahu’ya bırakan talihsiz insanlar var. Netanyahu nasıl teröristse Hamas da teröristtir. Yazıklar olsun sana.

– Kırım’dan Karabağ’a, Bosna’dan Kerkük’e, Filistin’den Türkistan’a, Afganistan’dan Çeçenya’ya kadar birçok coğrafya için gözyaşı döktük.

– Bugün bazıları Gazze’yi bizimle hiçbir ilgisi olmayan uzak bir yer olarak görüyor. Maalesef bunu bile açıkça söylüyor.

‘İsrail çok rahatsızdı’

– Burada sadece Gazze’deki katliamı lanetlemiyoruz, aynı zamanda kendi bağımsızlığımızı ve geleceğimizi de savunuyoruz.

– Hamas’ın terör örgütü olmadığını, İsrail’in bundan çok rahatsız olduğunu söyledim, bunu söyleyeceğinizi biliyorduk, bunu bildiğimiz için de açıkça konuştuk.

-(İsrail) Batının size borcu var ama Türkiye’nin size borcu yok. Bu yüzden bu kadar özgürce konuşuyoruz. Erdoğan böyle konuşuyor çünkü Türkiye’nin size hiçbir borcu yok.

Detaylar gelecek…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu