Haber

Edremit Altınkum Atatürk Caddesi yenileniyor

Altınkum Mahallesi’nde Edremit Belediyesi’nin yoğun olarak kullandığı Atatürk Caddesi ve bağlantılı caddeler alt ve üst yapısıyla yenileniyor.

Edremit’in Altınkum Mahallesi’nde, doğal altyapı çalışmaları nedeniyle kazılan ve zamanla yıpranan Atatürk Caddesi ile temas halindeki 3012.3013, 3018 ve 3094. Sokaklarda altyapı ve üstyapı düzenleme çalışmalarına başlandı.

Üst yapıda 10 bin metrekare kilit parke taşı, 2500 metre bordür ve 2500 metre yağmur oluğu, Atatürk Caddesi ile bağlantılı caddelerde yağmur suyu drenaj hatları döşenecek. Kısa sürede tamamlanması planlanan çalışmaların ardından cadde ile ilişkilendirilen sokaklar, alt yapısı ve üst yapısıyla yepyeni bir görünüme kavuşacak.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Altınkum Mahallesi ve özellikle Atatürk Caddesi’nin yoğun olarak kullanılan alanlar olduğunu belirterek, “Doğalgaz alt yapı çalışmalarından dolayı bozulan ve zamanla yıpranan yollarımızı hızla yapıyoruz. Araç ve yaya trafiğinin yoğun olarak kullanıldığı Atatürk Caddesi ve caddelerinde doğalgaz çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte ivedilikle düzenlemeye başladık. Alt yapısı ve üst yapısıyla yepyeni ve modern bir görünüme kavuşturacağız” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu