Haber

Ankara’da özel halk otobüsleri ücretsiz yolcu taşıma kararı aldı

Ankara’da özel halk otobüsleri ücretsiz yolcu taşıma kararı aldı

ANKARA’da gelir desteğinin olmaması nedeniyle şehit aileleri, gaziler ve basın mensupları dışında ücretsiz yolcu taşımayacaklarını açıklayan özel halk otobüsü işletmecileri, 1 Nisan 2024 tarihine kadar ücretsiz yolcu taşımaya devam edeceklerini duyurdu. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin (ABB) gelir desteği kararı.

ABB Meclis Toplantısında, özel halk otobüsü işletmecilerine 1 Nisan 2024 tarihine kadar gelir desteği sağlanması kararlaştırıldı. Kararın ardından açıklama yapan Tüm Özel Kamu Otobüs Kooperatifleri Birliği (TÖHOB) Başkanı Kurtuluş Kara, yapacaklarını söyledi. 1 Nisan 2024 tarihine kadar ücretsiz ve abonmanlı bilet taşımaya devam ediyoruz. Kara, şöyle konuştu: “Ankara’daki esnaflarımıza ilişkin bu Meclis kararına istinaden, ücretsiz yolculuk yapan yolcularımız Ankara’nın 25 ilçesinde hizmet veren halk otobüslerimize rahatlıkla binebilirler. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 1 Nisan’a kadar tüm ücretsiz biletler ve abonelikli öğrenci biniş kartlarına ilişkin destek kararı alındı.” “Bir geçmiş var” dedi.

Vatandaşları ücretsiz taşımak istemeyen şoförlerin de kendilerine ya da ALO 153’e şikayette bulunabileceğini belirten Kara, “4 grup belediye başkan yardımcımız Sayın Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Ankara Belediye Meclisi’nde bu kararı aldığı için meclis üyelerimize ve esnaflarımıza teşekkür ederiz.” kullanılmış.

ofhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu